Jezdecký klub Semice

Na začátku byla touha vrátit se ke kořenům. K symbolice venkova, přírody a zemědělství… V roce 1996 jsem podnikal spolu se svými rodiči a velkou rozvětvenou rodinou na zemědělské farmě zaměřené na pěstování polní zeleniny v Semicích. I když na venkově, i když v zemědělství, prostředí tvořily ocelové haly, tříďičky, pračky zeleniny, balící linky… Chybělo zde kouzlo venkova. Proto jsme se s mým otcem a strýcem rozhodli částečně obnovit tradici svých předků a pořídili si pár šimlů. Z počátku koně sloužily k vyjížďkám do přírody v sedle i kočáře, občas i k využití k drobným pracem na farmě, ale postupem času se ze snahy o znovuobnovení tradice venkova stala vášeň. První snahy o trénink koní i sebe, účast na prvních amatérských vozatajských závodech, potřeba třetího rezervního koně do páry… Za účelem možnosti účasti na oficiálních závodech spřežení vznikl v roce 1999 Jezdecký klub Semice, který se postupně vykrystalizoval do dnešní podoby.

V součastné době má jezdecký klub k dispozici areál se stájemi, výběhy, a pastvinami, klubovnu, travnaté i pískové kolbiště, jízdárnu, kruhovku, apod. Semice se staly tradičními pořadateli vozatajských závodů a akcí s koňmi.

Stáje jezdeckého klubu najdete v Semicích u Lysé nad Labem cca.30 km z Prahy směrem na Poděbrady. Nyní je v moderních boxech ustájeno 17 koní, z toho 5 vlastních a 12 koní soukromých majitelů, kteří se věnují jak rekreačnímu ježdění, tak i sportu. K dispozici mají ošetřovatele i cvičitele, kteří se věnují jejich spokojenosti i sportovnímu růstu. Na své si přijdou i začátečníci nebo příležitostní jezdci, kteří mají možnost využit vyjížděk do přírody nebo výcviku na jízdárně, funguje zde dětský oddíl apod. Pro koně jsou připraveny nejlepší podmínky, seno i oves pocházejí z vlastních luk a polí.

Po sportovní stránce je stáj zaměřena především na vozatajství, ale i na parkurové skákání. Mezi největší úspěchy se řadí 2. místo na celostátním finále Zlaté podkovy v Humpolci v roce 2006 v kategorii dvojspřeží, ale i účast v elitní kategorii čtyřspřeží na kompletních závodech spřežení. V oblasti skokového sportu se členové oddílu zůčastňují závodů v místním regionu. Chcete-li se dozvědět něco bližšího o možnosti ustájení koní, ježdění či jiných aktivitách JK Semice neváhejte nás kontaktovat, nebo se přijeďte do Semic osobně podívat.